امروز دوشنبه  ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

پیام خانواده و دوستان مرضیه‌هاشمی‌به دادگاه آمریکایی

مشاهده ۱۲۱
۱۳۹۷/۱۰/۳۰- ۱۲:۱۸

پیام خانواده و دوستان مرضیه‌هاشمی‌به دادگاه آمریکایی

در حالی که دستگیری غیرقانونی مرضیه‌هاشمی وارد هشتمین روز خود می‌شود، جمعی از دوستان و خانواده مرضیه‌هاشمی‌با نوشتن پیامی، بر لزوم آزادی هر چه سریع‌تر این مجری، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس‌تی‌وی از زندان که چند روز قبل به‌دست پلیس آمریکا بازداشت شده بود، تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این پیام صراحتا خواسته شده حالا که دادگاه آمریکایی نیز روز جمعه بر عدم اتهام هاشمی‌ به هرگونه جرمی صحه گذاشته است، هیچ علتی برای تداوم بازداشت او وجود ندارد و دادگاه مکلف است شرایط آزادی او را در اسرع وقت فراهم و در مواقع لزوم او را برای ادای شهادت احضار کند.

متن این پیام به شرح زیر است:

«با توجه به اطلاعات جدیدی که در حکم صادره از سوی قاضی دادگاه ایالتی ایالت کالیفرنیای آمریکا آمده، به صراحت اعلام شده است که هیچ جرمی متوجه خانم هاشمی نیست. وی همچنین با مقامات قضایی دادگاه نیز برای پیش بردن این پرونده همکاری‌های لازم را داشته و از آن‌جایی‌که او هیچ قصدی برای خروج از کشور آمریکا ندارد و تنها به عنوان «شاهد مطلع» دستگیر شده است، بنابراین دیگر نیازی به زندانی بودن وی وجود ندارد. ما درخواست داریم که خانم هاشمی در اسرع وقت از زندان آزاد شوند و این اجازه به وی داده شود تا همانند دیگر شاهدان و تحت شرایطی که  قاضی تعریف کرده، شهادت خود را ادا کند.»

مجری شبکه پرس تی وی روز یکشنبه هفته گذشته در حالی که برای دیدار با اعضای خانواده‌‌اش از جمله برادر بیمارش به آمریکا سفر کرده بود، بدون هیچ‌گونه اتهامی در فرودگاه بین‌المللی سنت لوئیس دستگیر و به زندان منتقل شد.

مرضیه‌هاشمی مجری شبکه پرس تی وی طی تماسی تلفنی در چند روز پیش تاکید کرده بود که رفتار با او همانند رفتار با جانیان و مجرمان است و شرایط نگهداری او در زندان، بسیار ناراحت کننده است.

این مسئله، نگرانی‌های زیادی را برای خانواده و دوستان وی به‌وجود آورده است. از این رو، جمعی از دوستان و خانواده خانم مرضیه‌هاشمی‌با نوشتن پیامی خواستار آزادی این مجری، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس تی وی که چند روز قبل به‌دست پلیس آمریکا در فرودگاه بازداشت شد، شدند.

به تازگی جلسه دادگاه خانم هاشمی در دادگاه ایالتی ایالت کالیفرنیا به ریاست قاضی بریل الین‌هاول برگزار شد که طبق اطلاعات منتشر شده از حکم دادگاه، وی از هرگونه اتهام و جرم، مبری شد و تنها به عنوان «شاهد مطلع» و برای ادای شهادت در خصوص موضوعی که هنوز جزئیات آن مشخص نشده، بازداشت شده است.

فعالان رسانه‌ای و نهادهای مختلف فرهنگی و اشخاص حقیقی و حقوقی بسیاری در ایران و سراسر جهان به اقدام غیر قانونی و رفتار ضد بشری آمریکاعلیه مرضیه‌هاشمی اعتراض کرده‌اند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما