امروز چهارشنبه  ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مصدومیت خبرنگار شبکه الکوثر در پوشش چهل و سومین جمعه « بازگشت» در غزه

سرکوب چهل‌وسومین راهپیمایی بازگشت در غزه

مشاهده ۱۲۸
۱۳۹۷/۱۰/۲۹- ۱۵:۴۹
مصدومیت خبرنگار شبکه الکوثر در پوشش چهل و سومین جمعه « بازگشت» در غزه

سرکوب چهل‌وسومین راهپیمایی بازگشت در غزه

«صالح المصری» خبرنگار شبکه الکوثر و تیم خبریی که برای پوشش چهل‌وسومین راهپیمایی « بازگشت » به شرق غزه اعزام شده بودند به علت پرتاب گاز اشک‌آور نیروهای صهیونیستی به‌سمتشان، دچار آسیب دیدگی و مسمومیت شدند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در جریان سرکوب چهل‌وسومین راهپیمایی بازگشت با عنوان «وحدت راه پیروزی است»، «صالح المصری» خبرنگار شبکه الکوثر معاونت برون مرزی رسانه ملی مجروح شد.

«صالح المصری» خبرنگار شبکه الکوثر که برای پوشش چهل‌وسومین راهپیمایی «بازگشت» به شرق غزه اعزام شده بود در زمان مصاحبه با «خالد البطش» رهبر جهاد اسلامی و در خلال راهپیمایی غزه، همراه با تیم خبری‌شان با پرتاب گاز اشک‌آور نیروهای صهیونیستی، دچار آسیب دیدگی و مسمومیت شدند.

«صالح المصری» خبرنگار شبکه الکوثر در این باره گفت: در چهل‌وسومین راهپیمایی بازگشت بیش از سی نفر، بر اثر اصابت گلوله، زخمی و یا براثر استنشاق گاز سمی، دچار حالت خفگی شدند.

نظامیان رژیم صهیونیستی برای سرکوب این تظاهرات مسالمت آمیز از فشنگ و گاز اشک‌آور استفاده کردند.

همچنین در جریان حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی، سه خودرو آمبولانس که متعلق به هلال احمر و بیمارستان بودند هدف قرار گرفتند که سه امدادگر و دو خبرنگار جراحت دیدند.

به گزارش «صالح المصری» از غزه هزاران شهروند فلسطینی با حضور در اردوگاه‌های بازگشت در امتداد مرزهای شرقی غزه با اراضی اشغالی، در تظاهرات روز جمعه شرکت کردند.

«خالد البطش» از رهبران حرکت جهاد اسلامی حماس با حضور در چهل‌وسومین راهپیمایی بازگشت به خبرنگار الکوثر گفت: رژیم صهیونیستی در تلاش مذبوحانه خود برای توقف این راهپیمایی خودجوش مردمی و ایجاد تفرقه بین فلسطینیان ناکام مانده است.

او افزود: مردم فلسطین از وجود توطئه‌های بزرگ رژیم غاصب صهیونیستی برای ناکام گذاشتن راهپیمایی حق بازگشت آگاهند و به همین علت اسم راهپیمایی این جمعه را  وحدت، تنها راه پیروزی و ناکام گذاشتن توطئه‌هاست» گذاشتند.

مدیر دفتر شبکه الکوثر با حضور در میان شرکت کنندگان فلسطینی گفت: مردم در این تظاهرات مسالمت آمیز با برافراشتن پرچم فلسطین، جنایات رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی شرکت‌کننده در تظاهرات مسالمت آمیز بازگشت را محکوم کردند.

گروه مصاحبه‌کننده و همچنین رهبر گروه جهاد اسلامی(حماس) بر اثر پرتاب گاز اشک‌آور نیروهای صهیونیستی مسموم و به مراکز درمانی منتقل شدند.

از زمان شروع تظاهرات بازگشت در 30 مارس 2018 بیش از 240 شهروند به شهادت رسیده و بیش از 25 هزار نفر مجروح شده‌اند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما