امروز چهارشنبه  ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مجری پرس تی وی همچنان در بند

مشاهده ۱۳۱
۱۳۹۷/۱۰/۲۹- ۱۲:۰۸

مجری پرس تی وی همچنان در بند

پس از یک هفته، دادگاهی در آمریکا بازداشت مرضیه‌هاشمی، مجری، خبرنگار و مستندساز پرس‌تی‌وی را تأیید کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، با وجود آنکه روز گذشته ( جمعه  28 دی ) دادگاهی در آمریکا بازداشت مرضیه‌هاشمی، مجری، خبرنگار و مستندساز پرس‌تی‌وی را به عنوان یک شاهد در تحقیقاتی که ماهیت آن هنوز مشخص نشده، تایید کرد،  و بر عدم اتهام او به هیچ جرمی صحه گذاشت، این خبرنگار کشورمان همچنان در بند است.

بریل الین‌هاول، قاضی دادگاه منطقه کلمبیای آمریکا، طی حکمی انتشار بخشی از اطلاعات مربوط به پرونده دستگیری مجری شبکه پرس تی وی را مجاز اعلام کرد. با توجه به اسناد منتشر شده، مرضیه‌هاشمی از زمان بازداشت در دو نوبت به همراه وکیل خود در دادگاه و در مقابل قاضی منطقه واشنگتن حاضر شده است. در این حکم آمده که‌هاشمی «به هیچ جرمی متهم نشده است» و تنها به عنوان «شاهد مطلع» در تحقیقاتی که ماهیتش هنوز معلوم نیست، بازداشت شده است.

این در حالی است که هاشمی طی تماسی تلفنی در چند روز پیش تاکید کرده است که رفتار با او همانند رفتار با جانیان و مجرمان است و اطلاعات منتشر شده از دادگاه نیز جزییات دقیقی را در خصوص این پرونده که در آن از مرضیه‌هاشمی‌به عنوان «شاهد مطلع» یاد شده بود، ارائه نمی دهد. خبرگزاری آسوشیتد پرس نوشت که به گفته مقامات آمریکایی، او بلافاصله پس از ادای شهادت در برابر هیات منصفه آزاد خواهد شد. اما حسین‌هاشمی، پسر بزرگ خانم هاشمی‌گفت که نسبت به آزادی سریع مادرش، چندان امیدوار نیست. وی گفت که هنوز مشخص نیست که ادای شهادت مادرش تا چه زمانی به طول خواهد انجامید. حسین‌هاشمی افزود: ما انتظار داریم که این ماجرا به زودی تمام شود و مادرم در این هفته آزاد شود. اما به نظر نمی رسد که چنین اتفاقی بیفتد. ما تنها منتظریم تا خبرهای بیشتری از او بشنویم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما