امروز چهارشنبه  ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

ره‌آورد سفر به عشق‌آباد

مشاهده ۳۰۴
۱۳۹۷/۰۷/۱۷- ۱۱:۵۱

ره‌آورد سفر به عشق‌آباد

اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه (ABU) با 250 عضو،بزرگترین مجمع رسانه‌ای جهانی است و فرصت خوبی برای تعریف و شناسایی زمینه‌های همکاری رسانه‌های کشورهای آسیایی به شمار می آید. مدیرکل امور بین الملل سازمان صدا و سیما در یادداشتی ره آورد های سفر رئیس سازمان و هیئت همراه را به این اجلاس تشریح کرده است.

اتحـادیــه‌هـا و نهـــادهـــای بین‌المللـی یکـــی از بستـــرهــای منــــاســـــب برای افزایــش همکــاری‌هـای دوجانبه و چندجانبه است. اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه (ABU) نیز که با بیش از 250 عضو بزرگ‌ترین مجمع رسانه‌ای جهانی است فرصت خوبی برای تعریف و شناسایی زمینه‌های همکاری رسانه‌های کشورهای آسیایی است. امسال پنجاه و پنجمین نشست مجمع عمومی اتحادیه ABU در عشق آباد ترکمنستان با حضور بیش از 350 نفر از دست‌اندرکاران رسانه‌های کشورهای عضو برگزار شد.

با توجه به همسایگی دو کشور ایران و ترکمنستان و برنامه‌ریزی سازمان برای توسعه روابط رسانه‌ای با کشورهای همسایه هیاتی از سازمان صدا و سیما به ریاست رئیس محترم سازمان در این نشست شرکت کرد.

سازمان صدا و سیما طی سه سال گذشته عضو کمیته برنامه‌ریزی استراتژیک، شورای اجرایی اتحادیه و کمیته فنی آن بوده و حضور موثری در این اتحادیه داشته است. در نشست عشق‌آباد سازمان صدا و سیما به ریاست کمیته فنی اتحادیه انتخاب شد. رئیس سازمان صدا و سیما در حاشیه نشست‌های مجمع با رؤسای رادیو و تلویزیون‌های NHK ژاپن، دوردارشان (DD) هند و رادیو و تلویزیون ترکمنستان (TVTM) ملاقات‌های جداگانه‌ای داشت. رئیس شبکه   (CCTV) چین نیز با رئیس سازمان صدا و سیما دیدار کرد. برگزاری دیدارهایی در این سطح در یک بازه زمانی دو روزه فرصت بی‌بدیلی است که عضویت در اتحادیه ABU در اختیار سازمان قرار می‌دهد. معرفی توانایی‌های فنی و تولیدی سازمان می‌تواند ایده حضور در بازارهای بین‌المللی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی و فروش آثار تولیدی سازمان را به واقعیت برساند.

علاوه بر این برگزاری نشست در عشق‌آباد ترکمنستان فرصتی فراهم آورد تا ضمن دیدار رئیس سازمان با معاون رئیس‌جمهور در امور فرهنگ و رسانه، وزیران امور خارجه و ارتباطات این کشور چشم‌انداز روشنی از حضور سازمان در این کشور به دست آید.

 امید است با استمرار فعالیت‌های بین‌المللی و حضور گسترده‌تر سازمان در این‌گونه نشست‌ها در سطح منطقه و جهان صدا و سیما به جایگاهی که شایسته آن است دست یابد.

هیئت ایرانی در عشق‌آباد به پشتوانه همت مجاهدانه همکاران در سازمان، حضوری فعال و چند بعدی در اجلاس پنجاه و پنجم داشت. مراجعه پی‌در‌پی هیئت‌های کشورهای گوناگون به هیئت ایرانی، برگ زرین و گواهی بر جایگاه رفیع رسانه‌ای کشورمان بود و نشان داد تلاش رسانه‌های سلطه برای تحریم همه‌جانبه کشور، نه تنها راه به جایی نبرده بلکه نتیجه عکس داده و حال صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، پرچمدار شکستن حصار رسانه‌های سلطه لقب گرفته است.

 

عباس ناصری طاهری

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما