تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۳۰      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    

هوتن شكيبا، بازيگر سريال ليسانسه‌ها:
دوست دارم دنبال نقش بدوم

کد خبر : 75605 تعداد بازدید : 1151 تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵   ساعت خبر : ۱۰:۴۲

هوتن شکیباگفت:آقای صحت نه‌تنها کارگردان خوبی است، بلکه بخوبی بازیگران را هدایت می‌کند و بازیگردان حرفه‌ای است. با ریزبینی به همه چیز نگاه می‌کند.


هوتن شكيبا، حبيب قصه ليسانسه‌هاست؛ همان شخصيت ساده و دوست‌داشتني كه علاقه‌مند به ازدواج است، اما بنا به دلايلي اين اتفاق نمي‌افتد. شكيبا پيش از اين در تئاتر مشغول بوده و تا امروز، بازي در نمايش‌‌هاي بسياري را در كارنامه خود به ثبت رسانده است. او در چهار فيلم سينمايي بازي كرده و فيلم سينمايي هلن را نيز در نوبت اكران دارد. شكيبا صداپيشه عروسك ديبي در مجموعه پرطرفدار كلاه قرمزي هم هست. او با وجود اين كه تا امروز پيشنهادهاي بسياري براي بازي در مجموعه‌هاي تلويزيوني داشته، اما نپذيرفته و علاقه‌مند بوده با يك كار خوب به تلويزيون بيايد. شكيبا حالا با مجموعه ليسانسه‌ها هر شب مهمان خانه‌هاست. او كار كردن با سروش صحت را دوست دارد و معتقد است، صحت جزو كارگرداناني است كه به درستي بازيگران را هدايت مي‌كند.
همين بهانه‌اي شدتاجام جم  گفت‌وگو يي با اين بازيگر داشته باشد كه درادامه مي خوانيد:

تا پيش از اين، مخاطبان شما را بيشتر در تئاتر ديده بودند. چقدر منتظر اين اتفاق در تلويزيون بوديد كه با يك كار خوب به مخاطبان رسانه ملي معرفي شويد؟

راستش تا امروز پيشنهادهاي زيادي براي بازي در مجموعه‌هاي تلويزيوني به من شده بود، اما با توجه به اين‌كه مديوم تلويزيون وسيع است، اصرار داشتم با يك كار خوب ديده شوم. به همين دليل با وسواس فيلمنامه‌ها را مي‌خواندم. از سوي ديگر، ما در تلويزيون با سلايق مختلف مردم رو‌به‌رو هستيم و بينندگان فقط شامل ساكنان تهران نمي‌شوند و شهرها و روستاهاي دورافتاده هم پاي اين رسانه مي‌نشينند. بنابراين بايد با وسواس اثر را انتخاب كرد، زيرا نگه داشتن اين همه مخاطب با سليقه‌هاي متنوع كار راحتي نيست.

قبل از بازي در مجموعه ليسانسه‌ها قرار بود در ديگر سريال‌هاي سروش صحت همچون شمعدوني يا پژمان حضور داشته باشم، اما بنا به دلايلي اتفاق نيفتاد تا اين كه پيشنهاد بازي در مجموعه ليسانسه‌ها شد و من فيلمنامه را خواندم. آقايان صحت و صفايي فيلمنامه را خوب نوشته بودند و شخصيت‌پردازي هم عالي بود. طنز مجموعه ليسانسه‌ها دوست‌داشتني و براي من به عنوان بازيگر اين مجموعه تازه و بكر بود.

پاسخ سوال مرا نداديد! آيا اين همان اتفاقي است كه منتظرش بوديد؟

در حال حاضر نمي‌توانم قضاوت كنم، اما خيلي راضي هستم. بهتر از آن چيزي شده كه فكر مي‌كردم. خوشبختانه استقبال مردم هم خيلي خوب بوده و سربلند هستم و با رضايت درباره كار حرف مي‌زنم. البته اين نگراني را هم داشتم و هنوز دارم كه اگر اولين كارم را در تلويزيون با كمدي شروع كنم، به عنوان بازيگر كمدي شناخته شوم و پيشنهادها فقط در اين زمينه باشد، اما من در تئاتر و سينما، هم نقش جدي بازي كرده‌ام و هم كمدي. اميدوارم مجموعه ليسانسه‌ها موردپسند مردم باشد.

يعني برايتان فرقي نمي‌كند، جدي بازي كنيد يا كمدي؟

نه، يكي از دلايلي كه بازيگري را انتخاب كردم، اين بود كه تنوع نقش‌ها را دوست دارم. علاقه‌مندم دنبال نقش بدوم.

چطور شد بر نگراني‌هايتان غالب شديد و بازي در مجموعه ليسانسه‌ها را پذيرفتيد؟

نگراني‌ام از اين بابت بود كه خداي ناكرده در يك قالب بمانم و اين مساله مرا مي‌ترساند. البته الان تجربه‌‌ام بيشتر شده و معتقدم، مي‌توانم در هر نقشي خودم را ثابت كنم. به همين دليل وقتي پيشنهادهاي زيادي داشتم، انتخاب نكردم، چون مي‌خواستم دست به عصا حركت كنم. نقش حبيب برايم در سريال ليسانسه‌ها ويژه است و كار كردن با سروش صحت اين ويژگي را دارد كه خيال بازيگر راحت است، چراكه جنس طنز او به هيچ وجه به سمت لودگي نمي‌رود و به هر قيمتي مخاطب را نمي‌خنداند. كاراكترها جدي هستند و موقعيت‌ها كمدي. همين ويژگي‌ها مرا براي همكاري ترغيب كرد.

آيا در تئاتر هم اين جنس طنز را تجربه كرده بوديد؟

بله. اتفاقا من اين جنس طنز را خيلي دوست دارم. فضاي نمايش ستوان اينيشمور كار حسن معجوني نزديك به اين مجموعه بود كه در كنار تلخي‌ها، موقعيت‌هايي هم وجود داشت كه مي‌خنديديم و جاهايي هم اشك مخاطب درمي‌آمد. به نظرم اين آينه درستي از اجتماع است. بايد شادي و غم در كنار هم باشند.

با شخصيت حبيب چقدر ارتباط برقرار كرديد؟

نقش اين‌قدر خوب نوشته شده بود كه وقتي فيلمنامه را مي‌خواندم، مي‌توانستم تصورش كنم. خيلي كاراكتر حبيب را دوست دارم.

كدام ويژگي حبيب را دوست داريد؟

در شخصيت حبيب، صداقت و سادگي وجود دارد كه آن را دوست‌داشتني كرده است. نمي‌دانم مقايسه درستي است يا نه، اما شخصيت حبيب، مرا به ياد ديبي مجموعه كلاه‌قرمزي مي‌اندازد. كاراكتر مظلوم، ساده و صادق كه همه چيز را برعكس عنوان مي‌كند.

با توجه به اين‌كه بازيگران تئاتر اهل تحليل هستند، در ارتباط با بهبود نقش آيا پيشنهادي به كارگردان داديد؟

آقاي صحت نه‌تنها كارگردان خوبي است، بلكه بخوبي بازيگران را هدايت مي‌كند و بازيگردان حرفه‌اي است. با ريزبيني به همه چيز نگاه مي‌كند، حتي به حركت ابروي بازيگر توجه دارد. من هم هر موردي به ذهنم برسد، با او مطرح مي‌كنم.

توليد و پخش سريال همزمان است. اين اتفاق برايتان دشوار نيست كه زمان كمي براي تمرين داريد؟

يك مقدار سخت است، اما چنين فضايي را در سريال نمايش خانگي ابله با كمال تبريزي هم تجربه كرده بودم. به همين دليل با چنين فضايي ناآشنا نيستم. با وجود اين‌كه نقش حبيب با چالش‌هاي زيادي همراه است، اما به دليل تجربه‌اي كه داشتم، سرعت حفظ كردنم بيشتر شده است. از سوي ديگر هيچ وقت خودم را درگير روزمرگي نمي‌كنم.

به نظرم اين براي بازيگر آفت است كه درگير روزمرگي شود، چون كارمند نيستيم كه اضافه كار بمانيم. به همين دليل سعي مي‌كنم هر روز خودم را تازه نگه دارم، زيرا وقتي مخاطب كار را مي‌بيند، به اين مساله توجه نمي‌كند كه ما چقدر تحت فشار هستيم يا بي‌خوابي كشيديم. او فقط دنبال كيفيت است و بازيگر هم بايد در همين مسير حركت كند.

بازخوردهايي كه همزمان از مردم دريافت مي‌كنيد، آيا تاثيري در بازي‌تان گذاشته است؟

خيلي رودررو مواجه نشده‌ام و در فضاي مجازي شاهد بازخوردهاي مثبت مردمي بوده‌ام و متوجه شده‌ام چه بخش‌هايي از قصه جذاب است. يكي از ويژگي‌هاي مجموعه ليسانسه‌ها حضور پارتنرهاي بسيار خوب است كه همكاري با هر كدام از دوستان، براي من دنيايي تازه است، ضمن اين‌كه عوامل پشت صحنه اين مجموعه هم خيلي خوب هستند.

 


۱۳۹۵/۱۱/۰۵
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir